Zapraszam do współpracy

Wyszukiwarka witryny


O wyższości olejów roślinnych nad kremami...

Kosmetyki naturalne są o wiele zdrowsze dla skóry niż kosmetyki konwencjonalne, zawierające szereg składników trądzikotwórczych, zapychających pory, alergizujących, komodogennych, takich jak parafina, parabeny, sodium lauryl sulfate, dimethicony, talk, glikol propylenowy i wiele innych.

Kosmetyki naturalne zawierają oleje roślinne i składniki pochodzenia roślinnego, jednak uważam, że nie wszystkie mają dobre składy i nadają się do pielęgnacji cery wrażliwej lub problematycznej, mimo iż to właśnie zapewnia producent...Kosmetyki zawierające na początku swojego składu inci alkohol (może działać wysuszająco i alergizująco), glicerynę lub glyceryl stearate to dla mnie kompletna porażka. Oczywiście nie każdej wrażliwej skórze te składniki zaszkodzą, ale ja zawsze jestem zdania, że lepiej dmuchać na zimne, zwłaszcza, że moje eksperymenty z takimi kosmetykami nie wypadały nigdy pomyślnie...Dlatego najważniejszym kryterium w doborze kremu czy mleczka powinien być jego dobry skład inci, zawierający na początku oleje roślinne i składniki aktywne. A jeszcze lepszym rozwiązaniem jest stosowanie czystych olejów roślinnych, hydrolatów i wyciągów roślinnych zamiast kremów, które zawierają te składniki TYLKO jako dodatek... Paradoksalnie jest to nawet tańsza opcja...

Oleje roślinne nawilżają, regulują wydzielanie sebum, natłuszczają, odżywiają, mają działanie lecznicze, odprężające,
zapobiegają wysuszeniu skóry. Mogą być stosowane do każdego rodzaju cery, również na dzień, wystarczy kilka kropli aby nawilżyć całą twarz. Dla skóry suchej i dojrzałej polecane są oleje nieschnące i półschnące, dla skóry tłustej i mieszanej należy stosować schnące i
półschnące.


Składniki kosmetyków naturalnych:

"Glyceryl Stearate - emulsyfikator, zmiękczacz. Nie działa szkodliwie, ale u niektórych osób może spowodować podrażnienie i wyprysk.
Glyceryl Isostearate - izostearynian gliceryny (glicerylu) - składnik emulsyfikujący, stabilizujący, zmiękczający, przyciągający wodę. Poprawia optycznie wygląd skóry. Może podrażnić skórę i wywołać wyprysk.
Glyceryl Oleate - oleinian glicerylu - składnik zmiękczający i emulgujący. Może podraznić skórę i wywołać wyprysk.
Glyceryl Polymethacrylate polimetakrylan glicerylu - składnik wiążący wodę i inne składniki kosmetyku. Nie jest szkodliwy.
Glycol Stearate - stearynian glikolu - składnik emulsyfikujący i zmiękczający. Zatyka pory, utrudnia wymianę gazową i metaboliczną w skórze.
Glycerin - gliceryna - alkohol trójwodorotlenowy, konserwant, rozpuszczalnik, stabilizator, przeciągacz wody. W małych stężeniach nie działa szkodliwie, w większych działa drażniąco na skórę, zwłaszcza trądzikową i łojotokową."

Źródło: http://www.luskiewnik.gower.pl/informacje_maj.html


Brak komentarzy: