Zapraszam do współpracy

Wyszukiwarka witryny


Porady Babuni – sposób na komary


Komary nie znoszą zapachu octu, olejku goździkowego, anyżowego i eukaliptusowego. Aby uchronić się przed ich „atakami” możesz sporządzić olejek pielęgnacyjny z dodatkiem jednego z powyższych olejków. Na łyżkę oleju nośnikowego (oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, itp.) użyj 3-5 kropli olejku eterycznego. Olejek goździkowy, oprócz tego, że odstrasza owady, ma działanie przeciwbólowe (reumatyzm, ból zęba), wzmacnia system odpornościowy i jest stosowany jako afrodyzjak. Olejek anyżowy działa wykrztuśnie w infekcjach górnych dróg oddechowych, zapaleniu oskrzeli, grypie, anginie oraz ma działanie przeciwskurczowe we wzdęciach, kolkach, bólach żołądkowych, zaś eukaliptusowy działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo (kaszel, grypa, przeziębienie, angina, zapalenie zatok), przeciwbólowo, rozgrzewająco (reumatyzm, artretyzm, nerwobóle, mięśniobóle) oraz pobudzająco przy depresjach i niskim ciśnieniu.

Zawieszenie na noc w pobliżu miejsca do spania gąbki namoczonej w occie albo świeżych konopi zniechęci komary do przebywania w domu. Miejsca ukłute przez komary można posmarować surowymi tartymi ziemniakami – złagodzi to swędzenie.1 komentarz:

przeciw komarom pisze...

Od siebie dodam co nie działa na komary. Otóż zjedzenie czosnku nie działa na komary oraz przyjmowanie witaminy B. Te sposoby nie działają, a są często opisywane w internecie. Pozdrawiam.