Zapraszam do współpracy

Wyszukiwarka witryny


Twoja domowa apteczka

W każdej domowej apteczce nie powinno zabraknąć ziół. Zamiast sięgać po antybiotyk staraj się zwalczyć pierwsze objawy powszechnych dolegliwości lekami roślinnymi.

Przeziębienie - najbardziej skutecznymi ziołami są lipa i miodunka plamista. Najlepsze zioła na ból gardła to kozieradka pospolita, doskonała na podrażnione gardło, kora wiązu, zmniejszająca ból, korzeń prawoślazu o działaniu łagodzącym oraz herbatka malinowa. Skutecznie obniżą gorączkę: kora wierzby białej i berberys.

Ból brzucha, niestrawność - zioła likwidujące wzdęcia to popularne przyprawy takie jak bazylia, kminek i koper. Na niestrawność pomogą znane od wieków środki, czyli rumianek i mięta. Środkami na mdłości i wymioty są herbaty z imbiru, olejek goździkowy (2-3 krople na szklankę wody) oraz cynamonowy. Biegunkę zatrzyma herbata z kocimiętki i...ugotowana, starta marchewka.

Ból głowy, choroba lokomocyjna – ziołowymi środkami na ból głowy są złoceń maruna, zapobiegający objawom migreny oraz kora wierzby białej, stanowiąca substytut aspiryny. Łagodząco zadziała napar z mięty pieprzowej. Niewielkie bóle i zawroty głowy uśmierzy miłorząb. Lek na chorobę lokomocyjną to tabletki lub kapsułki imbirowe.

Osłabienie – łagodnie pobudzające działanie ma papryka roczna, znanym środkiem wzmacniającym jest żeń-szeń. Cytrynowiec chiński zwiększy poziom energii, a przęśl pobudzi.Brak komentarzy: